Vodopád Červené piesky

1. mája 2022

Vodopád Červené piesky je vsadený do krásneho prostredia Prosieckej doliny, ktorú obkolesujú Chočské vrchy. Radí sa k najkrajším vodopádom na Slovensku, a takisto aj celá dolina je považovaná za jednu z najatraktívnejších. Vodopád je vysoký 15 metrov a v plnej kráse sa ukazuje najmä počas topenia snehu alebo po dažďoch, naopak počas suchého obdobia takmer úplne vysychá.

K vodopádu, ktorý sa ukrýva v slepej dolinke Červené piesky, vedie krátky chodník z rázcestia Vidová v Prosieckej doline. Na vstupe do doliny z obce Prosiek víta turistov impozantná “Kamenná brána“. Dolina patrí do národnej prírodnej rezervácie a spolu s blízkou súbežnou Kvačianskou dolinou tvorí turistický okruh Prosiecka a Kvačianska dolina, ktorý ponúka zaujímavú celodennú túru krásnou prírodou. Prechod je stredne náročný, keďže na niektorých úsekoch je potrebné zdolať rebríky. V Kvačianskej doline sú turistickým lákadlom vodné mlyny Oblazy a turistov láka tiež výstupom na vrch Prosečné. Na výlet do Prosieckej doliny je možné vyraziť aj z obcí Veľké Borové, Kvačany či Huty a ďalších okolitých obcí.

Ďalšie atrakcie v okolí

Rezervácia
menucross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram